Bashkia Durres Historiku

Community. 936 likes · 450 talking about this. Në vijim do të ketë edhe më shumë shërbime të tjera nga palë të interesuara që do të ofrojnë mundësi dhe lehtësira për studentët. Historiku i Bashkisë Vlorë Ky sistem në Shqipëri ka patur herë pas here ndërprerje në kohë. Bashkia e Tiranës shtron drekë për familjet në nevojë me rastin e Krishtlindjes E kthyer në një traditë të bukur për qytetin në çdo festë fetare, Bashkia e Tiranës zgjodhi që edhe Krishtlindjen, këtë festë të rëndësishme për besimtarët e krishterë, ta kalojë pranë njerëzve në nevojë. Nismave të ndërmarra nga Bashkia e Tiranës për mbrojtjen e mjedisit i është bashkuar edhe Posta Shqiptare. posts navigation. Ajo që bën dhe e ndjen është ajo që duhet. 1; 2; 3; 4; 5 ». Programi Rajonal për Demokraci Vendore në Ballkanin Perëndimor (ReLOaD) financohet nga Bashkimi Evropian dhe zbatohet nga Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) në gjashtë vende të Ballkanit Perëndimor, përfshirë: Shqipërinë, Bosnjën dhe Hercegovinën, Kosovën ,Republikën e Maqedonisë së Veriut, Maline Zi dhe Serbinë. UK - Skënderbeu Korçë. Vetë udha e. Regjistro emailin tënd për të marur lajmet më të reja nga Bashkia Librazhd. Te gjitha te drejtat mbi permbajtjen e faqes i rezervohen Bashkise Durres. Njoftim në shtyp për vend të lirë pune - Këshilltar dhe Koordinator për Mbrojtjen e Fëmijëve. "I huaji" është një roman i Albert Kamy, botuar më 1942. Historiku i premtimeve për Kartën e Studentit: Kryeministri Edi Rama - 19 Prill 2019 "Karta e Studentit fillon me 40 shërbime, por me mundësinë për t'u zgjeruar më tej. Bashkia e Tiranës njofton të gjithë qytetarët që duan të pajisen me abone për periudhën Gusht 2017, se kërkesat nga operatorët e transportit urban për të bashkëngjitur foton e përdoruesit janë abuzive dhe të pamiratuara. 6 shtator 2019/Bledar Gilaj/Ervin Koçi/Porta Vendore Rritja e temperaturave gjatë sezonit veror ka rindezur edhe një herë sinjalin e emergjencës për nisjen e sezonit të zjarreve në Shqipëri, ndërsa shërbimi zjarrfikës ende është shumë larg pritshmërive dhe që përdor flotën zjarrfikëse më të vjetër në Ballkan. 925 likes · 177 talking about this. dhe popullsi 15. Bashkia Kavajë Me ndarjen e re administrativo-territoriale Bashkia Kavajë përfshin edhe Njesitë administrative: Golem, Synej, Luz i Vogël, Helmas. Bashkia Tiranë është një bashki në Qarkun e Tiranës në Shqipëri. Kashar gehört zur Bashkia Tirana. winbank me ty kurdo dhe kudo!-Pagesat utilitare (OSSHE, UKT) dhe për të gjithë operatorët e telefonisë celulare dhe fikse -Pagesat Tatim-Taksa (TVSH, Tatim i mbajtur në Burim, Sigurime Shoqërore) -Çelja e depozitës elektronike me afat, "E-deposit" -Aplikim për Kredi / Kartë Krediti. Qysh para 1912 kanë funksionuar “Kryekatundarët” ose Kryetarët e Bashkive. Seit 2015 gehören auch die umliegenden Gemeinden Orikum (5503 Einwohner), Novosela (8209 Einwohner), Qënder (7621 Einwohner) und Shushica (3981 Einwohner) zur Bashkia Vlora – Küsten- und Berggebiete nördlich und südlich der Stadt. Ambienti mund të perdoret për llojshmeri aktivitetesh. Kjo skedë përmban hollësira të tjera të cilat mund të jenë shtuar nga kamera ose skaneri dixhital që është përdorur për ta krijuar. Delegacioni i kryesuar. Mbillen 100 pemë te Parku Liqenit, regjisori Milkani dhe ambasadori çek i bashkohen nismës. Rreth Drejtorise se Pergjithshme te Gjendjes Civile (DPGJC-se ) Adresa/Vendndodhja Ministria e Brendshme Sheshi "Skenderbej" Nr. Sigurimin e padise nepermjet pezullimit te zbatimit te aktit administrative Vendimit nr. • Në sajë të fondit të vendosur në përdorim nga Bashkia Durrës, siguron përmes blerjeve një pjesë të mirë të botimeve më bashkëkohore në gjuhën shqipe. Është qendra e Qarkut Kukës. republika e shqipËrisË ministria e punËve publike, transportit dhe telekomunikacionit strategjia sektoriale e transportit 2008 - 2013. Ne kete rast Vela nuk do te rendonte vetem ne buxhetin e Bashkise se Durresit. Historiku i Koha Jone; Kontaktoni; Gazeta Koha Jone. Mazhoranca harron gjendjen e. Myfarete has 1 job listed on their profile. Misioni i Prefektit. Kryetari i pare i administrates shqiptare ishte Hafiz Ali Podgorica. Kjo skemë sipas hartuesve do të marrë parasysh aksidentet e shkaktuara nga data 3 mars 2015. 936 likes · 450 talking about this. Historiku i Bashkisë Vlorë Ky sistem në Shqipëri ka patur herë pas here ndërprerje në kohë. Nje konsorcium i perbere nga Qeveria Shqiptare, Bashkia Durres, Autoriteti Portual Detar, Shoqeria qe perdor Terminalin e Trageteve me nje investim te perbashket do te ishte shume me e thjeshte ta ndertonin se bashku aty ku duhet kete veper. Të gjitha janë pjesë e Rrethit Kavajë të Qarkut Tiranë. Temperatura mesatare vjetore per rrethin 15 grade, mesatarja e Janarit 7 grade, ndersa mesatarja e Korrikut plus 24-25 grade. al; NIPT K42006501R. Ju lutemi vendosni adresën Tuaj të e-mail-it për të marrë të rejat e fundit nga portali:. Në këtë aks operojnë bizneset më të rëndësishme të ekonomisë shqiptare. Komisioni i vlerësimit i ngritur për këtë qëllim, pas shqyrtimit të dokumentacionit vendos për aplikimin dhe kushtet e plotësuara nga kandidatët. Ekskluzive/ Si ka ndryshuar historia e Pjacës së Durrësit. 2019 ora 10:00, ka miratuar të gjitha pikat e rendit të ditës. Nismave të ndërmarra nga Bashkia e Tiranës për mbrojtjen e mjedisit i është bashkuar edhe Posta Shqiptare. Ju lutemi ndihmoni edhe ju në përmirësimin e këtij artikulli. Shtypni mbi një datë/kohë për ta parë skedën siç ishte atëherë. From the 13th century it was a small settlement called Episkopi (Greek: Επισκοπή, "bishopric"). Shtyhet seanca gjygjësore për çështjen Veliera. Kavaja ka një vijë bredetare tepër të frekuentuar nga turistët, që janë gjithnjë në rritje. HISTORIKU I PULLËS Pulla postare është një simbol i historisë, traditës dhe zhvillimit të një vendi. Mos u bëj rob i fatalizmit, nëse nuk do të lësh veten të bjerë në boshin e asgjësë. Nuk kanë ku të strehohen, ndërkohë që edhe nga bashkia nuk kanë marrë një zgjidhje, ja çfarë thonë ata për ora neës. Kujdes se naveta ka eskalade edhe ne tiron,lezhe dhe peze. Kioskat pranë Shkollave në Durrës shpesh herë kanë qenë burim helmimi, për shkak se tregtojnë ushqime të pasigurta dhe në kushte të papërshtatshme higjieno-sanitare për fëmijët. This video is unavailable. According to the administrative division of 2000, the population of the region is spread over three districts, which include four municipalities, 31 communes and 279 villages. Periudha 1900-1920 Kjo periudhe perkon me krijimin e disa shoqatave kulturore dhe patriotike, levizjet e te cilave propozuan kandidaditin e pare nga Durresi. E hene - E premte ora 20:05 @ Tvklan & KlanHD; Prej disa ditësh po konsumohet një debat mes bashkisë së Tiranës dhe Universitetit Bujqësor të Kamzës. Eshte Shkolla 9 Vjecare Ne Rrugen Aleks Komneni & Bashkimi ,Lagja 6, Durres. Shkolla " Nene Tereza " (Durres), Durrës, Albania. svg Historiku skedës. Shkolla " Nene Tereza " (Durres), Durrës. Kioskat pranë Shkollave në Durrës shpesh herë kanë qenë burim helmimi, për shkak se tregtojnë ushqime të pasigurta dhe në kushte të papërshtatshme higjieno-sanitare për fëmijët. Si dhe çdo dokumentacion tjetër të kërkuar nga Bashkia Durrës. 827 Einwohner (Stand 2011). Territori i Kasharit shtrihet në të dy anët e autostradës Tiranë- Durrës. Ish-selia e Qeverisë Provizore të Vlorës në 1912, ndërtesë në lagjen "Hajro Cakërri". 913 pëlqime · 2 duke folur në lidhje me këtë · 142 ishin këtu. Në zbatim të Urdhërit të Kryeministrit Nr. Qyteti Dyrrah u ndërtua nga Ilirët Taulantë, dallëndyshasit në shekujt XIII-XI p. Qyteti Epidamn Dyrak u ndërtua nga Iliret Taulant, dallendyshasit ne shekuj XIII-XI p. Specialistët e kompanisë EOD të Batalionit të Xhenios në Komandën Mbështetëse, që prej datës 12 tetor 2019 janë angazhuar në një operacion tepër sensitiv për vlerësimin, çaktivizimin dhe transportimin e një arsenali predhash prej 100 - 120 mm, të gjetura në fshatin Shetaj të njësisë administrative Ishëm, bashkia Durrës. Ndryshe nga qyteti i Delvinës, komuna Vergo është një zonë e gjerë rurale me densitet të ulët të popullsisë. Ju lutemi ndihmoni edhe ju në përmirësimin e këtij artikulli. Në stendat e këtij panairi do të përfaqësohen 65 …. republika e shqipËrisË ministria e punËve publike, transportit dhe telekomunikacionit strategjia sektoriale e transportit 2008 - 2013. Nje konsorcium i perbere nga Qeveria Shqiptare, Bashkia Durres, Autoriteti Portual Detar, Shoqeria qe perdor Terminalin e Trageteve me nje investim te perbashket do te ishte shume me e thjeshte ta ndertonin se bashku aty ku duhet kete veper. Eshte Shkolla 9 Vjecare Ne Rrugen Aleks Komneni & Bashkimi ,Lagja 6, Durres. Konsultimi Publik mbi draf-planin për Integrimin dhe Fuqizimin e komunitetit Rom dhe Egjiptian. Boboshtica është një destinacion i rëndësishëm turistik i Korçës, me një pozicion kodrinor-malor. co/IjDCnTxhgo. Nga ana tjetër objektet e rrëzuara si Bar-Restorant dhe Hotel “MiraMare” në Durrës, janë ndërtime që kanë nisur si godina 2 katëshe dhe që më pas në vitet në vijim, janë rritur me leje ose pa lejë nga bashkia Durrës, me tre apo katër kate të tjera. E hene - E premte ora 20:05 @ Tvklan & KlanHD; Prej disa ditësh po konsumohet një debat mes bashkisë së Tiranës dhe Universitetit Bujqësor të Kamzës. Ne pallatin e sportit "Ramazan Njala" ne Durres u zhvillua finalja e kampionatit te shkollave te mesme publike dhe jo publike ne minifutboll. Këshilli i Bashkisë Mat i mbledhur me datë 25. Gjithashtu, në vazhdimësi, në kuadrin e kompletimit të infrastrukturës sportive është investuar nga Bashkia Durrës në bashkëpunim me Federatën e Futbollit për ndërtimin e dy kalçetove me vlerë 2 milion lekësh. Im Jahr 2011 hatte die Stadt gemäß Volkszählung 66. png 0 0 Bashkia Devoll http://bashkiadevoll. Nderi dhe rrespekti qe ja perkushtojm mysafirit, qe nga ardhja e tije ne shtepine tone, e deri tek largimi i tij nga shtepia e jone, tregon dukshem, bujarine, fisnikerin, dhe zakonin e shqiptarit. Roland Nasto mori pjesë në konferencën e organizuar nga Bashkia Durrës me temë "Trashëgimia Kulturore dhe Arkeologjike e Durrësit, e kaluara pjesë e zhvillimit të mëtejshëm të qytetit''. Skeda:Bashkia e Krujës në Hartën e Shqipërisë. "Historiku i Bibliotekës Publike të Durrësit 1945-2005"përg. a Tiranë kërkon të marrë me qira një ambient të përshtatshëm, në Zonën e Universitetit Bujqësor Kamëz. 98,2% të sipërfaqes së qytetit, shtrihej kryesisht në veri e lindje të tij. Regjisori Piro Milkani nuk është vetëm një nga regjisorët më të mirë të kinematografisë shqiptare, por edhe një qytetar model, i cili, së bashku me familjen e tij, dhuron për të tretin vit radhazi, pemë për gjelbërimin e Parkut të Liqenit. Temperatura mesatare vjetore per rrethin 15 grade, mesatarja e Janarit 7 grade, ndersa mesatarja e Korrikut plus 24-25 grade. Ndaj bashkia duke iu përgjigjur shqetësimit të prindërve ka vendosur të largojë 70 kioskat e ngritura pranë institucioneve arsimore. bashkia pukË ju uron gËzuar festat. Skeda:Bashkia e Durrësit në Hartën e Shqipërisë. Nga ana tjetër objektet e rrëzuara si Bar-Restorant dhe Hotel "MiraMare" në Durrës, janë ndërtime që kanë nisur si godina 2 katëshe dhe që më pas në vitet në vijim, janë rritur me leje ose pa lejë nga bashkia Durrës, me tre apo katër kate të tjera. Bashkia Durrës kërkon 22 praktikantë, të cilët do të duhet të jenë të profilit: 3 Punë Sociale 3 Psikologji 2 Inxhinier Gjeodet 2 Inxhinier Ndërtimi 2 Inxhinier Elektrik 2 Jurist 4 Ekonomi 2 Informatikë Ekonomike 2 Matematikë Informatike Nëse keni përfunduar studimet e ciklit të parë, (bachelor), jeni duke studiuar apo keni përfunduar studimet e […]. 3 Tirane , Shqiperi. Ju lutemi vendosni adresën Tuaj të e-mail-it për të marrë të rejat e fundit nga portali:. Shtrirja Gjeografike. al; NIPT K42006501R. Çatia e shkollës 9 vjecare, fasada e saj, fusha e sportit që do ti shërbejë të gjithë komunitetit, ndriçime rrugore në Gjyralë e Çartalloz, përfundimi i të gjithë mirëmbajtj. Ambjenti ka edhe nje banjo. Lexo më shumë. Periudha 1920-1924. 6 shtator 2019/Bledar Gilaj/Ervin Koçi/Porta Vendore Rritja e temperaturave gjatë sezonit veror ka rindezur edhe një herë sinjalin e emergjencës për nisjen e sezonit të zjarreve në Shqipëri, ndërsa shërbimi zjarrfikës ende është shumë larg pritshmërive dhe që përdor flotën zjarrfikëse më të vjetër në Ballkan. The first football club in the city of Korçë was formed on 15 April 1909 under the name Vllazëria by politician and poet Hilë Mosi. Banorët e parë të Dyrrahut, para ilirëve të quajtur protoilir, pellazgë, ngritën në rrethinat e këtij qyteti, vendbanimet e para parahistorike. The latest Tweets from Bashkia Durres (@BashkiaDurres). Në Durrës, problem mbetet dhe mungesa e hapësirave përreth godinave të banimit për të vendosur depozitat, por Sako shprehet se ekzistojnë mundësitë për zgjidhje. Njoftim në shtyp për vend të lirë pune - Këshilltar dhe Koordinator për Mbrojtjen e Fëmijëve. Looking for Petraq Jakova ? PeekYou's people search has 1 people named Petraq Jakova and you can find info, photos, links, family members and more. Banorët e qytetit kanë shqetësime për cilësinë e ujit të pijshëm në qytet. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 14:30, ku një makinë tip "Fiat" ka dalë nga rruga, duke përfunduar në një kanal në krahun e majtë të saj. Nga ana tjetër objektet e rrëzuara si Bar-Restorant dhe Hotel "MiraMare" në Durrës, janë ndërtime që kanë nisur si godina 2 katëshe dhe që më pas në vitet në vijim, janë rritur me leje ose pa lejë nga bashkia Durrës, me tre apo katër kate të tjera. Banori: Kam motrën 3 vjeçe, po të më sëmuret motra do të mbajnë përgjegjësi këta?Të heqin ata policët që kanë atje te shtëpia jonë dhe të ikim, të vdesim rehat. Çatia e shkollës 9 vjecare, fasada e saj, fusha e sportit që do ti shërbejë të gjithë komunitetit, ndriçime rrugore në Gjyralë e Çartalloz, përfundimi i të gjithë mirëmbajtj. Ajo ishte nje nga kandidaturat e Partise Socialiste per Deputete e Qarkut Korce ne ne zgjedhjet e vitit 2013. Historiku Alternativa Profesionale 1997 - 2012. Nderi dhe rrespekti qe ja perkushtojm mysafirit, qe nga ardhja e tije ne shtepine tone, e deri tek largimi i tij nga shtepia e jone, tregon dukshem, bujarine, fisnikerin, dhe zakonin e shqiptarit. Ndaj bashkia duke iu përgjigjur shqetësimit të prindërve ka vendosur të largojë 70 kioskat e ngritura pranë institucioneve arsimore. Pazari ishte edhe qendra e qytetit, ndërsa zona e banimit, e cila zinte. Bashkia apelon qytetarët që të denoncojnë këto raste. We look at the data, durres. Ligji për rivlerësimin e gjyqtarëve dhe prokurorëve (i njohur me termin: Vetting) ka për qëllim ngritjen e një sistemi rivlerësimi tërësor të gjyqtarëve dhe prokurorëve me qëllim rritjen profesionale të tyre, luftimin e korrupsionit dhe ndikimit të krimit të organizuar, politikës dhe elementëve të tjerë të paligjshëm në dhënien e drejtësisë. Die bis 2015 eigenständige Gemeinde, die Teil des Kreises Tirana war, umfasste zehn Dörfer und hatte ihren Verwaltungssitz in Yzberish, das heute mit dem angrenzenden Tirana zusammengewachsen ist. NJOFTIM MBI OFRIMIN VETËM ONLINE TË SHËRBIMEVE TË QKB-SË. Në kuadër të nismës së Bashkisë Durrës, për realizimin e Dëgjesave Publike për PBA 2020-2022, më datë 22 Nëntor 2019, në sallën e Këshillit Bashkiak në Bashkinë Durrës, u organizua. The discovery of the Pellumbas Cave near Tirana shows that ancient human culture was present in Albania as early as the Paleolithic era. al Nje emision satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. Shtrihet në rrëzë të Malit të Gjallicës dhe në breg të Liqenit të Fierzës, në Rrafshen e Lumës. Gjykata e Faktit dhe ajo Administrative kanë vendosur pezullimim e punimeve në zonën A arkeologjike, vendime të cilat janë ende në fuqi. Qyteti Dyrrah u ndërtua nga Ilirët Taulantë, dallëndyshasit në shekujt XIII-XI p. Si dhe çdo dokumentacion tjetër të kërkuar nga Bashkia Durrës. Historiku Alternativa Profesionale 1997 - 2012. Komunikatë Shtypi Datë 21. Vija bregdetare 21. Me 20 vota kundër të këshilltarëve të PD dhe LSI-së, 19 pro dhe një abstenim u rrëzua drafti i paketës fiskale. Eshte Shkolla 9 Vjecare Ne Rrugen Aleks. Durrësi ist eine albanische Weiterentwicklung vom italienischen Namen Durazzo, welcher im Mittelalter vor allem von den Venezianern benutzt wurde. Historiku i Bashkisë Vlorë Ky sistem në Shqipëri ka patur herë pas here ndërprerje në kohë. E hene - E premte ora 20:05 @ Tvklan & KlanHD; Prej disa ditësh po konsumohet një debat mes bashkisë së Tiranës dhe Universitetit Bujqësor të Kamzës. 916 Me gusta · 2 personas están hablando de esto · 142 personas estuvieron aquí. Mer naveten spaciale mars-durres qe tna japesh idete e tua por edhe mundesite e tua qe t’na diktosh si duhet tja arrisim per te mbeshtetur ramushin simbas opinionit tuaj magjik. Pazari ishte edhe qendra e qytetit, ndërsa zona e banimit, e cila zinte. Bashkia e Tiranës shtron drekë për familjet në nevojë me rastin e Krishtlindjes E kthyer në një traditë të bukur për qytetin në çdo festë fetare, Bashkia e Tiranës zgjodhi që edhe Krishtlindjen, këtë festë të rëndësishme për besimtarët e krishterë, ta kalojë pranë njerëzve në nevojë. Enver Boriçi u ekzekutua në një lokal të qytetit. Dokumentet e paraqitura duhet të jenë në origjinal ose të njehsuara me orgjinalin. Akti:31107-01999-86-2016 Paditës:Mirgen Lata I paditur:Bashkia Tirane Palë të treta:Avokatura e Shtetit Objekti:Detyrimin e pales se paditur te me demshperbleje paditesin me pagen e 12 (dymbedhjete) muaj pune per zgjidhje te menjehershme pa shkaqe te justifikuara te kontrates se punes; Detyrimin e pales se paditur te me demshperbleje. View Myfarete Malasi’s profile on LinkedIn, the world's largest professional community. al është një media online, që ka për qëllim informimin e paanshëm duke vënë profesionalizmin në plan të parë. Bashkia e re ka një qytet dhe 32 fshatra. Nëndeklarimi i pagave - Efekte pozitive në rritjen e pagave për 34 % të punonjësve të sensibilizuar. Im Jahr 2011 hatte die Stadt gemäß Volkszählung 66. Sakaq, Bashkia e Pogradecit ka marrë masat për të strehuar banorët e prekur, por ende nuk dihet dëmi i shkaktuar. Kryetari i pare i administrates shqiptare ishte Hafiz Ali Podgorica. 119/2014 "Për të drejtën e informimit". Sigurimin e padise nepermjet pezullimit te zbatimit te aktit administrative Vendimit nr. Në Ditën Ndërkombëtare të Turizmit, Bashkia e Tiranës çeli një qendër të re informacioni për kë dëshiron të vizitojë kryeqytetin. Historiku i Koha Jone; Kontaktoni; Gazeta Koha Jone. Bashkia Tiranë nxjerr bllof PD për devijimin e Lanës/ Pashako: Sistemimi i Lanës sipas planit, s'ka lidhje me Unazën Drejtoresha e Drejtorisë së Kontrollit të Zhvillimit të Territorit në Bashkinë Tiranë, Frida Pashako, thekson se në terren nuk ka asnjë ndërhyrje, dhe se Lumi Lana vijon të jetë në rrjedhën e tij natyrore. Nga ana tjetër objektet e rrëzuara si Bar-Restorant dhe Hotel “MiraMare” në Durrës, janë ndërtime që kanë nisur si godina 2 katëshe dhe që më pas në vitet në vijim, janë rritur me leje ose pa lejë nga bashkia Durrës, me tre apo katër kate të tjera. Historiku; Lista e Gjykimeve. Me emëtimin e pullës së parë postare shqiptare u konsolidua dhe shërbimi postar me indentitet shqiptar, e cila ka qënë kurdoherë pjesë shprehëse e identitetit tonë kombëtar. Nga ana tjetër objektet e rrëzuara si Bar-Restorant dhe Hotel "MiraMare" në Durrës, janë ndërtime që kanë nisur si godina 2 katëshe dhe që më pas në vitet në vijim, janë rritur me leje ose pa lejë nga bashkia Durrës, me tre apo katër kate të tjera. This is the result of a three year research work on the field of territorial planning. Në këtë ditë të fundit të shtatorit vërtet largohemi nga Gjyrala por do të vazhdojmë punën në vijim me projektet që në bashkëbisedim me komunitetin kemi vendosur për këtë zonë. 936 likes · 450 talking about this. Periudha 1900-1920 Kjo periudhe perkon me krijimin e disa shoqatave kulturore dhe patriotike, levizjet e te cilave propozuan kandidaditin e pare nga Durresi. Heute gehört der Ort zur Bashkia Vora, das sechs Kilometer entfernt im Süden liegt. al Nje emision satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. Te gjitha te drejtat mbi permbajtjen e faqes i rezervohen Bashkise Durres. HISTORIKU I PULLËS Pulla postare është një simbol i historisë, traditës dhe zhvillimit të një vendi. Bashkia Durres Historiku. Mer naveten spaciale mars-durres qe tna japesh idete e tua por edhe mundesite e tua qe t’na diktosh si duhet tja arrisim per te mbeshtetur ramushin simbas opinionit tuaj magjik. DISCOVER and LOVE ALBANIA. 2018 te Inspektoriatit te Mbrojtjes se Territorit, Bashkia Durres. Filiali i Postës sh. számú közigazgatási törvény alapján a már korábban megszűnt kerületek helyett a megyéket községekre (bashki/bashkia), azokat pedig alközségekre (njës/njësi bashkiak) osztották. Fakulteti i Ekonomise, i akredituar nga Ministria e Arsimit dhe Shkencës, ofron programe Bachelor në Financë, Administrim Biznesi, edhe në Manaxhim Turizmi tek një grup studentësh të talentuar dhe të afirmuar. Bashkia Dibër përbëhet nga këto njësi administrative: Njësia Administrative Peshkopi Njësia Administrative Maqëllarë. Njësitë administrative dhe lagjet. Nismave të ndërmarra nga Bashkia e Tiranës për mbrojtjen e mjedisit i është bashkuar edhe Posta Shqiptare. Die bis 2015 eigenständige Gemeinde, die Teil des Kreises Tirana war, umfasste zehn Dörfer und hatte ihren Verwaltungssitz in Yzberish, das heute mit dem angrenzenden Tirana zusammengewachsen ist. 08:07 14/12/2019. Roland Nasto mori jesë në hapjen së aksionit kombëtar "Të pastrojmë Shqipërinë që duam" dhe nismës së Kryeministrit të "Vitit Mbarëkombëtar të Skëndërbeut" Më datë 19. Difficult roads lead to beautiful destinations! This is our sentence describing the experience of a tourist visiting Albania. Mirë se vini! Hyni në llogarinë tuaj. Nje konsorcium i perbere nga Qeveria Shqiptare, Bashkia Durres, Autoriteti Portual Detar, Shoqeria qe perdor Terminalin e Trageteve me nje investim te perbashket do te ishte shume me e thjeshte ta ndertonin se bashku aty ku duhet kete veper. Dokumentet e paraqitura duhet të jenë në origjinal ose të njehsuara me orgjinalin. 2020 Kryqi i Kuq Shqiptar, nisur nga misionin i tij, për të qenë në ndihmë të më nevojtarëve, ka qenë ndër aktorët e parë dhe më të rëndësishëm në fazën fillestare të ndihmës për familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit. Durrës Bashkia Nëntori, muaji i dëgjesave publike, për hartimin e Buxhetit Afatmesëm. Ju lutemi vendosni adresën Tuaj të e-mail-it për të marrë të rejat e fundit nga portali:. 909 likes · 3 talking about this · 143 were here. Nuk është e thënë se duhet të ecësh me hapa të shpejtë për të mbërritur diku, hapat e sigurt janë ata që të çojnë aty ku duhet dhe kur duhet të shkosh. Çatia e shkollës 9 vjecare, fasada e saj, fusha e sportit që do ti shërbejë të gjithë komunitetit, ndriçime rrugore në Gjyralë e Çartalloz, përfundimi i të gjithë mirëmbajtj. Të gjitha janë pjesë e Rrethit Kavajë të Qarkut Tiranë. Posta Shqiptare, duke filluar nga data 06. A free external scan did not find malicious activity on your website. 2020; Nisma të reja bashkëpunimi mes AT të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për reduktimin e Informalitetit. Regjisori Piro Milkani nuk është vetëm një nga regjisorët më të mirë të kinematografisë shqiptare, por edhe një qytetar model, i cili, së bashku me familjen e tij, dhuron për të tretin vit radhazi, pemë për gjelbërimin e Parkut të Liqenit. Historiku i Kryetarëve Periudha 1900-1920. 2020; Nisma të reja bashkëpunimi mes AT të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për reduktimin e Informalitetit. Ekskluzive/ Si ka ndryshuar historia e Pjacës së Durrësit. Kavaja ka një vijë bredetare tepër të frekuentuar nga turistët, që janë gjithnjë në rritje. 2017 Prefekti i Qarkut Durrës Z. Kioskat pranë Shkollave në Durrës shpesh herë kanë qenë burim helmimi, për shkak se tregtojnë ushqime të pasigurta dhe në kushte të papërshtatshme higjieno-sanitare për fëmijët. According to the administrative division of 2000, the population of the region is spread over three districts, which include four municipalities, 31 communes and 279 villages. Në mars 2016, Kryegjyqtarja e Durrësit Joana Qeleshi i njohu pronësinë 45 mijë metra katrorë në Gjirin e Lalzit, një 75-vjeçari, Pal Seçuni, tokë që qeveria e njihte si pronë shtetërore dhe Bashkia e Durrësit i dha leje për të ndërtuar restort një biznesmeni libanez. Looking for Petraq Jakova ? PeekYou's people search has 1 people named Petraq Jakova and you can find info, photos, links, family members and more. Ne supozojmë qendrime indiferente të një grupi të rinjësh në aktivitet sensibilizuese,por Bashkia Durres do të marrë të gjitha masat me specialistë të mirë të fushës,që këto aktivitete të jenë kreative dhe më elementë argetues dhe tërheqës për. Partia Socialiste Bashkia Pogradec, Pogradec, Albania. Qyteti Dyrrah u ndërtua nga Ilirët Taulantë, dallëndyshasit në shekujt XIII-XI p. Eshte Shkolla 9 Vjecare Ne Rrugen Aleks. Rezultate 1 - 20 / 626. Bashkia Mat ju njofton se me datë 20. The National Spatial Plan, "Shqipëria 2030" is the paramount instrument of territorial planning in Albania. Nismave të ndërmarra nga Bashkia e Tiranës për mbrojtjen e mjedisit i është bashkuar edhe Posta Shqiptare. Mbillen 100 pemë te Parku Liqenit, regjisori Milkani dhe ambasadori çek i bashkohen nismës. Bashkia Durres, Sheshi "Liria", 2000 Durres ,AL; tel & fax +355 52 2/223 10; email:[email protected] Edi Rama, ka dhënë një intervistë për gazetaren Sara Montague, në emisionin "Hard Talk" në BBC në korrik 2013, rreth një muaj pasi kishte fituar. Them se nje nder traditat mije-vjecare shqiptare, eshte mikpritja e ngrohte dhe bujare e mysafirit. Aksioni i përbashkët është ndjekur nga. Bashkia Tiranë dhe Mini bashkitë, bashkëpunimi me këtë ent. • "Libri Fluturues" strategji e re e shpërndarjes së librit në 20 shkolla tetëvjeçare të qytetit ( 1997-1998) ( Soros) • Ndërhyrje emergjente rehabilituese me pajisje dhe mobilje profesionale dhe sistem ngrohës për t'i paraprirë fondeve të hapura dhe një kontigjent librash -(CRS). Bashkia Durres Historiku. 83 Tirana, Albania +355 682059077; SQARIME. Territori i Kasharit shtrihet në të dy anët e autostradës Tiranë- Durrës. Partia Socialiste Bashkia Pogradec, Pogradec, Albania. Të rejat e fundit. Në zbatim të Urdhërit të Kryeministrit Nr. Durrës Bashkia Nëntori, muaji i dëgjesave publike, për hartimin e Buxhetit Afatmesëm. al është një media online, që ka për qëllim informimin e paanshëm duke vënë profesionalizmin në plan të parë. Kavaja ka një vijë bredetare tepër të frekuentuar nga turistët, që janë gjithnjë në rritje. Kjo ditë sot, mblodhi së bashku në parkun e ri të lojrave pranë Piramidës, 60 nxënës dhe vullnetarë për t’i thënë “STOP ndotjes nga plastika!”. winbank me ty kurdo dhe kudo!-Pagesat utilitare (OSSHE, UKT) dhe për të gjithë operatorët e telefonisë celulare dhe fikse -Pagesat Tatim-Taksa (TVSH, Tatim i mbajtur në Burim, Sigurime Shoqërore) -Çelja e depozitës elektronike me afat, "E-deposit" -Aplikim për Kredi / Kartë Krediti. Pas të moshuarit dyshohet të fshihet Landi Muharremi, që ju bë atentat me prokurorin Arjan Ndoja dje në. Në Unionnet - Western Union ju mund të kryeni të gjitha pagesat vetëm në një sportel. Spitali Rajonal Durres organizon me dt 22 Qershor Ora 9:00 Konferencen e10 -te Mediko Kirurgjikale Ky aktivitet organizohet tek Hotel Royal Plazh Durres. 827 Einwohner (Stand 2011). Fakulteti i Ekonomise, i akredituar nga Ministria e Arsimit dhe Shkencës, ofron programe Bachelor në Financë, Administrim Biznesi, edhe në Manaxhim Turizmi tek një grup studentësh të talentuar dhe të afirmuar. HISTORIKU I BASHKISE DHE I KRYEBASHKIAKEVE TE DURRESIT. 2019 ora 10:00, ka miratuar të gjitha pikat e rendit të ditës. 936 likes · 450 talking about this. Nënë Tereza do të jetë shenjtëri ditën e dielë më 4 shtator 2016. Punonjës të Bashkisë së Tiranës dhe një ekip i OSHEE-së kanë zhvendosur sot një shtyllë të tensionit të lartë, e cila prej vitesh ndodhej në mes të rrugës “Don Bosko” dhe pengonte kalimin normal të qytetarëve dhe makinave. Ju lutemi vendosni adresën Tuaj të e-mail-it për të marrë të rejat e fundit nga portali:. Tema e tij dhe botëkuptimi shtjellues është e shumëdebatuar dhe përmendur si shembulli i "filozofisë së absurdit dhe ekzistencializmit , edhe pse vetë Kamy personalisht e refuzoi këtë etiketim. Bashkia e Rrogozhines is also known as Bashkia Rrogozhine, Bashkia Rrogozhinë, Qyteti i Rrogozhines, Qyteti i Rrogozhinës, Rrogozhine, Rrogozhinë. Universiteti 'Ismail Qemali' Vlorë. 1; 2; 3; 4; 5 ». Nga Thanas Mustaqi. Shtrirja Gjeografike. Shërbimi i Gjëndjes Civile "Gjendja civile" është tërësia e të dhënave personale të shtetasve shqiptarë, shtetasve të huaj, si dhe të personave pa shtetësi, që janë me banim të përkohshëm apo të përhershëm në Republikën e Shqipërisë, të cilat regjistrohen dhe mbahen në Regjistrin Kombëtar të Gjendjes Civile dhe që vërtetojnë lindjen, ekzistencën. Bashkia Durrës kërkon 22 praktikantë, të cilët do të duhet të jenë të profilit: 3 Punë Sociale 3 Psikologji 2 Inxhinier Gjeodet 2 Inxhinier Ndërtimi 2 Inxhinier Elektrik 2 Jurist 4 Ekonomi 2 Informatikë Ekonomike 2 Matematikë Informatike Nëse keni përfunduar studimet e ciklit të parë, (bachelor), jeni duke studiuar apo keni përfunduar studimet e […]. Bashkia Durrës organizon Dëgjesёn Publike për Paketën Fiskale për PBA 2020-2022 me Ekspertë Kontabël. Shtypni mbi një datë/kohë për ta parë skedën siç ishte atëherë. Roland Nasto mori pjesë në konferencën e organizuar nga Bashkia Durrës me temë "Trashëgimia Kulturore dhe Arkeologjike e Durrësit, e kaluara pjesë e zhvillimit të mëtejshëm të qytetit''. Çmimi është …. Ky portal informativ është një alternativë e re që rreket të krijojë nje hapësirë sa më të lirë për gazetarinë e vërtetë. Ambasadori i Kilit, i paraqet letrat kredenciale Presidentit Meta. Eshte Shkolla 9 Vjecare Ne Rrugen Aleks. Banorët e parë të Dyrrahut, para ilirëve të quajtur protoilir, pellazgë, ngritën në rrethinat e këtij qyteti, vendbanimet e para parahistorike. Watch Queue Queue. png 0 0 Bashkia Devoll http://bashkiadevoll. Aksioni i përbashkët është ndjekur nga. Historiku dhe aktiviteti i Teatrit “Petro Marko” Vlorë Historia e themelimit te Teatrit Profesionist te Drames ne Vlore shenon 16 Nentor1962, me rastin e 50-Vjetorit te shpalljes se Pavaresise Kombetare ne kete qytet. The first football club in the city of Korçë was formed on 15 April 1909 under the name Vllazëria by politician and poet Hilë Mosi. Historiku i Planeve Rregulluese. 2019 , "Për marrjen e masave dhe rregullimin e dispozitave ligjore për aplikimin e shërbimeve vetëm on-line nga data 1. Dallohet për një natyrë të mrekullueshme me ajër dhe ujëra të pastra, bimësi të larmishme me shkurre, drurë shumëshekullore frutorë, dushk dhe halorë, si edhe shumë bimë medicinal. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 14:30, ku një makinë tip "Fiat" ka dalë nga rruga, duke përfunduar në një kanal në krahun e majtë të saj. Ndryshe nga qyteti i Delvinës, komuna Vergo është një zonë e gjerë rurale me densitet të ulët të popullsisë. Bashkia Durres, Sheshi “Liria”, 2000 Durres ,AL; tel & fax +355 52 2/223 10; email:[email protected] If you still think that your website is infe. Ne supozojmë qendrime indiferente të një grupi të rinjësh në aktivitet sensibilizuese,por Bashkia Durres do të marrë të gjitha masat me specialistë të mirë të fushës,që këto aktivitete të jenë kreative dhe më elementë argetues dhe tërheqës për. Banorët e parë të Dyrrahut, para ilirëve të quajtur protoilir, pellazgë, ngritën në rrethinat e këtij qyteti, vendbanimet e para parahistorike. al; NIPT K42006501R. Kujdeset,ndjek dhe merr masa për plotësimin nga të gjitha institucionet ne nivel qarku te detyrimeve qe ata kane për te garantuar sovranitetin, rendin kushtetues dhe shëndetin publik. Në datat 25-31 Mars një delegacion i nivelit të lartë arsimor nga qyteti i Vlorës, Durrësit dhe Tiranës vizituan Kinën me ftesë të Ambasadës së Republikës Popullore të Kinës në Shqipëri. Posta Shqiptare dhe ISSH, lehtësojnë procedurat e tërheqjes së pensioneve. Në këtë aks operojnë bizneset më të rëndësishme të ekonomisë shqiptare. Kamza (albanisch auch Kamëz) ist ein Vorort von Tirana und die sechstgrößte Stadt Albaniens. Të rejat e fundit. Ju lutemi ndihmoni edhe ju në përmirësimin e këtij artikulli. Qysh para 1912 kanë funksionuar "Kryekatundarët" ose Kryetarët e Bashkive. Në Ditën Ndërkombëtare të Turizmit, Bashkia e Tiranës çeli një qendër të re informacioni për kë dëshiron të vizitojë kryeqytetin. Është qendra e Qarkut Kukës. Bashkia Durrës, përbëhet nga gjashtë njësi administrative, të cilat janë: Durrësi, Sukthi, Ishmi, Katundi i Ri, Rrashbulli dhe Manëza. Menu: Kreu · Analiza · Aktualitet · Politika · Sociale · Kronika · Intervista e Ramës për 21 janarin një muaj pasi fitoi zgjedhjet. Kujdes se naveta ka eskalade edhe ne tiron,lezhe dhe peze. Një nga qytetet më të vjetër të Shqipërisë. • Në sajë të fondit të vendosur në përdorim nga Bashkia Durrës, siguron përmes blerjeve një pjesë të mirë të botimeve më bashkëkohore në gjuhën shqipe. Në stendat e këtij panairi do të përfaqësohen 65 …. Bashkia Durrës organizon Dëgjesёn Publike për Paketën Fiskale për PBA 2020-2022 me Ekspertë Kontabël. Filiali i Postës sh. The Google page rank of this website is 5/10. Si vendbanim ilir i fisit Taulant, ka të dëshmuar jetën e tij që në prehistori, bazuar në gjetjet arkeologjike dhe. Një nga qytetet më të vjetër të Shqipërisë. Shtyhet seanca gjygjësore për çështjen Veliera. Durrësi është një nga qytetet më të vjetër të Shqipërisë. Historiku i Kukësit Kukësi është qytet në Shqipërinë verilindore, i shtrire në koordinatat 42,08° V, 20,42° L. • Vendos në përdorim të lexuesve fondet e saj duke i dhënë në përdorim brenda institucionit dhe duke i huazuar ato edhe jashtë tij. Në kuadër të nismës së Bashkisë Durrës, për realizimin e Dëgjesave Publike për PBA 2020-2022, më datë 22 Nëntor 2019, në sallën e Këshillit Bashkiak në Bashkinë Durrës, u organizua. Them se nje nder traditat mije-vjecare shqiptare, eshte mikpritja e ngrohte dhe bujare e mysafirit. Ekskluzive/ Si ka ndryshuar historia e Pjacës së Durrësit. 2020 ditën e hënë, Tregu i Fruta Perimeve do të zhvendoset në Lagjen e Re, për të gjithë ata tregetarë ambulant që shesin ne hyrje të tregut të Fruta Perimeve në qytet. This is the result of a three year research work on the field of territorial planning. Banoret e pare te Dyrrahut, para ilireve te quajtur protoiler, pellazge, ngritën ne rrethinat e këtij qyteti, vendbanimet e para prehistorike. al; NIPT K42006501R. Banorët e parë të Dyrrahut, para ilirëve të quajtur protoilir, pellazgë, ngritën në rrethinat e këtij qyteti, vendbanimet e para parahistorike. Bashkia Tiranë dhe Mini bashkitë, bashkëpunimi me këtë ent. Një nga qytetet më të vjetër të Shqipërisë. 1; 2; 3; 4; 5 ». Çështje Administrative. 2015 óta tehát Elbasan megyeszékhelyi rangja mellett Elbasan község központja is, amely. png 0 0 Bashkia Devoll http://bashkiadevoll. Bashkia e Tiranës njofton të gjithë qytetarët që duan të pajisen me abone për periudhën Gusht 2017, se kërkesat nga operatorët e transportit urban për të bashkëngjitur foton e përdoruesit janë abuzive dhe të pamiratuara. 2020", ju bëjmë me dije se shërbimet funksionale të QKB-së lidhur me regjistrimin dhe licencimin e biznesit, do të ofrohen vetëm në. A 2015 júniusában érvénybe lépett 115/2014. Ne kete rast Vela nuk do te rendonte vetem ne buxhetin e Bashkise se Durresit. Dosjet me dokumentet qe duhen per secilen kategori pronashRegjistrimi fillestar i pasurive te paluajtshme behet me pergatitjen e kartelave te pasurive te paluajtshme dhe dokumentimin. Data/Koha. Konstatimi I pavlefshmerise se veprimit administrative “njoftimi per prishjen e objektit pa leje ndertimi” me adrese ne lagjen nr. Historiku i Kukësit Kukësi është qytet në Shqipërinë verilindore, i shtrire në koordinatat 42,08° V, 20,42° L. Qysh para 1912 kanë funksionuar “Kryekatundarët” ose Kryetarët e Bashkive. Te gjitha te drejtat mbi permbajtjen e faqes i rezervohen Bashkise Durres. Ambient për zyre tek Bashkia Durrës. Bashkia Belsh fituese me projektin "Shtigjet Turistike në Liqenet e Belshit" LISTA PER PAGESEN E TAKSES SE NDIKIMIT NE INFRASTRUKTURE PER OBJEKTET E LEGALIZUARA Media. Qyteti Dyrrah u ndërtua nga Ilirët Taulantë, dallëndyshasit në shekujt XIII-XI p. Shtypni mbi një datë/kohë për ta parë skedën siç ishte atëherë. Ambienti ka sipërfaqe 56 m2 dhe ndodhet në katin 2. Secret Bases wiki SECRET-BASES. Aty ofrohen të dhëna rreth transportit publik, operatorëve turistikë, guidave, si dhe aktiviteteve kulturore e sportive. al Nje emision satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. Sakaq, Bashkia e Pogradecit ka marrë masat për të strehuar banorët e prekur, por ende nuk dihet dëmi i shkaktuar. Nismave të ndërmarra nga Bashkia e Tiranës për mbrojtjen e mjedisit i është bashkuar edhe Posta Shqiptare. svg Historiku skedës. Banoret e pare te Dyrrahut, para ilireve te quajtur protoiler, pellazge, ngritën ne rrethinat e këtij qyteti, vendbanimet e para prehistorike. Autostrada Tiranë-Durrës sot ka pasur nje pamje te trishte , ajo nuk eshte e rrethuar me palma që në pjesën me të madhe janë të thara. Bashkia Durres, Durrës, Albania.